VIDEO: Potápěče u jihoafrického pobřeží napůl spolkl plejtvák. Nevšední zkušenost přežil

Zážitkem jako biblický prorok Jonáš, který strávil tři dny v břiše velryby, se může pochlubit jihoafrický potápěč a fotograf Rainer Schimpf. Toho minulý měsíc při sledování delfínů a žraloků u jihoafrického pobřeží města Port Elizabeth omylem téměř spolkl plejtvák Brydeův, napsala agentura AFP. Kuriózní zkušenost jako zázrakem přežil a stal se hitem internetu.

Johannesburg Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Soustředil jsem se na žraloky, protože chcete vědět, jestli je žralok před vámi nebo za vámi, vlevo nebo vpravo..., pak se náhle setmělo,“ cituje web televize Fox News jednapadesátiletého potápěče.

‚Byl klidný, spal na mých nohou.‘ Estonci zachránili z mrazivé vody vlka v domnění, že jde o psa

Číst článek

Schimpf byl ve vodě jen několik minut, než se plejtvák objevil. Fotograf se skupinou dalších potápěčů sledovali migrační tah sardinek.

Tlak kolem pasu

Při této události se totiž shromažďují i další mořští živočichové, jako například delfíni nebo žraloci, kteří si zde mohou snadno přijít ke kořisti.

„Cítil jsem tlak kolem pasu a okamžitě jsem věděl, co se děje,“ uvedl Schimpf. Plejtvák si ale podle něj ihned uvědomil, že o potápěče nemá zájem a vyplivl ho.

Plejtvák Brydeův dosahuje délky až 11 metrů a váhy zhruba 15 tun. Živí se především malými rybami a krilem.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme