Pobřeží slonoviny otevřelo první chráněnou mořskou oblast. Chce pomoci žralokům i želvám

Pobřeží slonoviny v pondělí vyhlásilo svou první chráněnou mořskou oblast. Téměř 2600 čtverečních kilometrů moře táhnoucího se od města Grand-Bereby na pobřeží této západoafrické země má sloužit k ochraně žraloků a želv před nadměrným rybolovem. Informovala o tom agentura Reuters.

Dakar Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Želva

Pobřeží slonoviny v pondělí vyhlásilo svou první chráněnou mořskou oblast (ilustrační foto) | Foto: Pexels | Zdroj: Pixabay | CC0 1.0,©

Nová chráněná oblast je větší než hlavní politické, správní, obchodní a finanční centrum země Abidžan.

Mořští živočichové využívají jiný pohon, než jsme si mysleli. Šetří energii nasáváním vody

Číst článek

Moře u břehů Pobřeží slonoviny je domovem mořských tvorů, korálových útesů a tropických ryb a je také nesmírně důležitým hnízdištěm a lovištěm mořských želv včetně kožatky velké, která patří mezi zranitelné druhy na seznamu Mezinárodního svazu ochrany přírody.

Ministerstvo pro ochranu životního prostředí Pobřeží slonoviny také doufá, že nová rezervace posílí místní turistický ruch a povede ke vzniku nových pracovních míst, což prospěje místní komunitě.

Jde o první z pěti chráněných mořských oblastí, které Pobřeží slonoviny slíbilo vytvořit ve svých teritoriálních vodách v Atlantiku. Oblast je rozdělena na plně chráněnou část, kde budou zakázány veškeré lidské aktivity, a zónu ekologického rozvoje, která bude podporovat praktiky udržitelného rybolovu a ekoturistiku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme