Hrdina povodní z roku 2002, několikanásobný otec. V pražské zoo uhynul hroch Slávek

V pražské zoo uhynul hroch Slávek, jedno z nejoblíbenějších zvířat v zahradě. Podle ředitele zoo Miroslava Bobka měl hroch akutní zažívací obtíže. Na konci října by mu bylo 34 let, v chovech se hroši dožívají až padesáti let.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hroši Váleček (vlevo) a jeho otec Slávek | Foto: Karel Kopáč / CNC | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Hroch Slávek zplodil sedm potomků a pro pražskou zoo byl hrdina. „Proslavil se především během povodní v roce 2002, kdy se předpokládalo, že uhynul někde v zaplaveném pavilonu, ale potom se ukázalo, že se dokázal dostat do patra a je legendární fotografie, kde potom z druhého patra kouká oknem ven a má vystrčenou hlavu,“ řekl Radiožurnálu Bobek.

Slávek tak dokázal přežít v provizorních podmínkách v pavilonu velkých savců, jeho tehdejší partnerka, hrošice Lentilka a potomek Barborka povodně nepřežily.

Slávek se narodil v pražské zoo 30. října 1984. „Byl opravdovou osobností a na jeho tlumené večerní troubení, které se rozléhalo prostory starého pavilonu slonů, budu navždy vzpomínat,“ řekl jeden z jeho chovatelů Martin Kristen pro facebook Zoo Praha.

Hrochy chová pražská zoo téměř od svého založení. Jako první přijel v roce 1933 v cirkusové maringotce hroch Petr.

Anna Macků, pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme