Zvířatům v pražské zoo zpestří jídelníček neprodané vánoční stromky. První dostali papoušci, zubři a sloni

Zvířata v pražské zoo dostanou zhruba 300 neprodaných vánočních stromků. Od pátku do neděle tak návštěvníci mohou vidět speciální komentovaná krmení s předáním stromků. Ve čtvrtek si na nich pochutnali například zubři nebo sloni.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mladí sloni indičtí si s nimi hlavně hrají.

Ve čtvrtek si na vánočních stromech pochutnali papoušci nestoři kea, ďábli medvědovití, zubři evropští a sloni indičtí | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Pražská zoologická zahrada v Troji dostala 268 neprodaných vánočních stromků pro vybrané druhy zvířat. Podle ředitele Zoo Praha Miroslava Bobka to jsou převážně jedličky a další stromky ještě přijdou. Pro zvířata jsou zpestřením jídelníčku. Pro většinu z nich však podle chovatelů slouží především jako hračky.

Ve čtvrtek si na vánočních stromech pochutnali papoušci nestoři kea, ďábli medvědovití, zubři evropští a sloni indičtí.

V následujících dnech tak mohou návštěvníci zavítat na speciální komentovaná krmení se stromky, a to v pátek, sobotu i v neděli na Nový rok.

Takové krmení bude k vidění například v pátek v 10.30 u medojedů, v sobotu u žiraf v Africkém domě od 11.30 nebo v rezervaci Dja u goril ve 12.00. V neděli stromky dostanou například velbloudi v 11.30 nebo sloni ve 13.30.

Neprodané stromky končí v Troji každoročně. Radost dělají především slonům.

Fotogalerii z krmení zvířat najdete zde.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme