Konec srpna a začátek září budou chladné, objeví se přeháňky i bouřky. Teploty budou kolem 20 stupňů

Na konci srpna i začátku září bude v Česku dále chladno. Do konce prázdnin se teploty dostanou maximálně na úroveň kolem 20 stupňů. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který v pondělí zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), a z krátkodobé předpovědi ústavu. Ochlazení bude doprovázet i deštivé počasí. Po začátku září už ale zřejmě bude srážek ubývat.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Celkově budou teploty v příštích čtyřech týdnech, počínaje pondělkem, pod dlouhodobým průměrem pro toto období | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Už v předchozích dnech teploty klesly a objevily se přeháňky i bouřky. Ve zbytku tohoto týdne a na začátku příštího teploty vystoupají podle ČHMÚ nejvýše na 22 stupňů. Většinou ale budou asi pod 20 stupni a v noci mohou klesnout až na šest stupňů.

Červenec byl nejteplejším měsícem za posledních 142 let. Mimořádné teploty byly hlavně v Asii a Evropě

Číst článek

Vesměs bude v nejbližších dnech oblačno s přeháňkami a mohou se znovu objevit také bouřky.

Celkově budou teploty v příštích čtyřech týdnech, počínaje pondělkem, pod dlouhodobým průměrem pro toto období. Zvláště nejbližší dva týdny od pondělí do 5. září budou chladné.

Až v týdnu od 6. do 12. září se pravděpodobně mírně oteplí a teploty se dostanou alespoň na úroveň dlouhodobého průměru.

Pršet bude nejvíce zřejmě v tomto týdnu, příští týden už budou deště slábnout a nejméně srážek z příštích čtyř týdnů spadne asi v týdnu mezi 6. a 12. zářím.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme