V sobotu tričko, v neděli šála a rukavice. Meteorologové čekají o víkendu proměnlivé počasí

První víkend astronomického jara přinese „charakteristicky nestálé počasí“. Sobotní dopoledne bude slunečné a teploty vystoupají až k 15 stupňům Celsia. Odpoledne se ale jarní počasí promění v déšť a na horách ve sněhové přeháňky. V neděli naopak Česko zchladí studená fronta jdoucí od západu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V sobotu dopoledne čeká Česko teplé jarní počasí s dvoucifernými teplotami. Na jihu Moravy můžeme očekávat až 20 stupňů Celsia. „Dopoledne čekáme oblačnou nebo polojasnou oblohu téměř beze srážek,“ řekl meteoroložka Blanka Piskala Hvoždíková. 

Odpoledne ale přes české území přejde k východu studená fronta, kvůli které se znatelně ochladí a zatáhne. Následné přeháňky mohou ojediněle přejít ve vysokých nadmořských výškách a na horách i ve sněžení. 

Nejvyšší denní teploty se v sobotu budou pohybovat mezi čtrnácti a devatenácti stupni Celsia. Na Moravě a ve Slezsku se srážky objeví až později odpoledne nebo až na večer, takže lze očekávat i ojedinělá teplotní maxima.

Přicházíme o zimu. Za 20 let jsme v nížinách neměli trvalou sněhovou pokrývku, varuje bioklimatolog

Číst článek

„Není vyloučená ani dvacítka,“ uvedl na síti X Český hydrometeorologický ústav. Nejnižší noční teploty se udrží mezi šesti a deseti stupni Celsia. 

V neděli bude v Česku převládat proměnlivá a převážně silná oblačnost. Výrazně chladnější počasí oproti sobotě budou doprovázet zprvu ojedinělé a později na většinovém území hojné přeháňky.

Ranní teploty nepřesáhnou čtyři stupně Celsia a odpolední maxima dosáhnout devíti až jedenácti stupňů. „V polohách nad 600 metrů, zejména ráno a na večer i v nižších polohách budou následovat srážky smíšené nebo sněhové,“ uvedl na svém webu ČHMÚ.

Během příštího týdne se bude počasí zlepšovat a teploty vyšplhají až k šestnácti stupňům Celsia. O příštím víkendu pak očekávají meteorologové  téměř letní počasí a rozmezí okolo dvaceti a jednadvaceti stupňů. 

tlc Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme