Proč kočky předou? Je to záhada, může to být spokojeností i bolestí, říká specialistka

Kočky jsou záhadné bytosti a celý jejich svět je neprozkoumaný. Tvrdí to Klára Vodičková, která je specialistkou na trénink a výchovu problémových koček. „Kočky bývají mrchy, kocouři, zvláště když se vykastrují, tak bývají mnohem větší miláčkové,“ říká v rozhovoru s moderátorkou Patricií Strouhalovou.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Česku máme kolem dvou milionů psů. A že je koček méně? To už dnes moc neplatí. Při psaní své knihy hledala statistky a zjistila, že koček je pomalu více než psů. „Člověk má psa a k tomu dvě, tři kočky, takže tímto stylem je dohnaly a psům funí na ocásky,“ usmívá se. 

Psi dokonce svou kočku, kterou mají doma, brání, jakmile ale vidí na zahradě cizí kočku, tak by ji roztrhali. „Setkala jsem se s tím, jak pes bránil kočku,“ dodává.

Jaké mají kočky trápení? (Ilustrační snímek) | Foto: Nine Kopfer | Zdroj: Fotobanka Unsplash

A co znamená předení? Celou řadu věcí – nemusí to být hned spokojenost, kočka se tak snaží třeba uklidnit a potlačit bolest. Je to jedna z kočičích záhad, a nikdo neví, za jakých situací to kočka používá. „Nicméně je to výraz jak pro spokojenost, tak uklidnění, bolest,“ vysvětluje. 

Každá kočka by měla dodržet takzvaných pět kroků – lov, chycení, nakrmení, umytí, spánek, říká v rozhovoru. Co přesně to znamená se dozvíte, když si poslechnete celý rozhovor. 

Předení je kočičí záhadou, nejde jen o spokojenost, říká specialistka Klára Vodičková. (Ilustrační snímek) | Foto: Alexey Ruban | Zdroj: Fotobanka Unsplash

Patricie Strouhalová, Prokop Havel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme