‚Udělal vše, aby si zachránil život.‘ Muž v Coloradu přepral pumu holýma rukama

Kdo má podle vás větší šanci na přežití, když se setká člověk a puma ve volné přírodě? Pokud byste si vsadili na šelmu, tak byste asi prohráli, jak ukazuje poslední případ ze Spojených států. Muž tam přepral pumu, která ho napadla.

Denver Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Puma (ilustrační foto) | Foto: Rene Rauschenberger | Zdroj: Fotobanka Pixabay CC0 Creative Commons

Šel si zaběhat do přírodního parku Skalisté hory. Když byl v lese na horské stezce, najednou uslyšel podezřelý zvuk. Běžec se po zvuku otočil a uviděl pumu, druhou největší kočkovitou šelmu Ameriky. Puma na muže skočila, začala ho drápat a kousat po celém těle. Ale muž se nedal a holýma rukama se mu nakonec podařilo šelmu uškrtit, napsal server BBC.

Falešný poplach v německé zoo. Kočkovité šelmy se z ohrad nedostaly, utekl pouze medvěd

Číst článek

„Běžec udělal vše, co bylo v jeho silách, aby si zachránil život,“ sdělil zástupce správy parků Mark Leslie.

„V případě, že vás napadne puma, musíte udělat vše, co je ve vašich silách, a bojovat s ní, přesně, jak to udělal tento pán,“ dodal Leslie.

Běžec sice souboj přežil, ale má těžká zranění, která ho neohrožují na životě. Potvrdila to správa přírodních parků a rezervací, pod kterou hory v Coloradu spadají.

Pumy ve Spojených státech na lidi útočí velmi zřídka. Třeba právě v Coloradu to je od roku 1990 jen 16 případů a z toho 3 napadení lidé zemřeli. Takové štěstí v neštěstí měl i běžec právě z toho posledního souboje.

Puma, která ho napadla, byla totiž podle správy parků teprve mládě, které odhadem vážilo asi 36 kilogramů a nejspíš jí nebyl ani rok. A proto se muži podařilo zvíře přeprat. S dospělou šelmu už by asi takovou šanci neměl.

Marie Štenglová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme