Australskému rybáři hrozí pokuta v přepočtu přes 300 tisíc korun. Harpunou ulovil chráněnou rybu

Skvělá nálada australského rybáře lovícího harpunou rychle pohasla, když zjistil, že mu hrozí pokuta až 22 tisíc dolarů, tedy asi 315 tisíc korun. Postaral se o to jeho úlovek, se kterým se nechal pyšně vyfotit. Místní druh pyskouna se ale v dané oblasti smí lovit jen na rybářský prut a za splnění přísných podmínek, informoval zpravodajský server news.com.au.

Sydney Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pyskoun je od roku 1996 národní rybou Nového Jižního Walesu

Pyskoun je od roku 1996 národní rybou Nového Jižního Walesu (archivní foto) | Zdroj: Profimedia

Ze zprávy není jasné, jestli šlo o pyskouna zelenkavého nebo pyskouna Gouldova. Oba tyto druhy, o kterých je známo, že nejsou agresivní a jsou velmi zvědavé, se v Novém Jižním Walesu nesmí lovit harpunou ani pro komerční účely. Pyskoun se od roku 1996 stal národní rybou tohoto australského státu.

Polák velký je ptákem roku 2023. Je ohrožený, přesto se smí v Česku střílet, ochránci to chtějí změnit

Číst článek

Legálně je tu možné pyskouny lovit jen na rybářský prut. Úlovek musí mít délku minimálně 30 centimetrů a rekreační rybáři si smí ponechat jen dva pyskouny - a jen jeden z nich může být delší než 60 centimetrů, dodal news.com.au.

Tresty za porušení těchto pravidel jsou vysoké - od pokuty 500 australských dolarů udělené na místě za nedodržení délky nebo ponechání většího počtu ulovených pyskounů, až po 22 tisíc dolarů anebo i půl roku vězení za ulovení pyskouna nezákonnou metodou.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme