V Safari Parku Dvůr Králové vyrůstají dvě krásná mláďata v přírodě už vyhubeného lva berberského

Ve dvorském safari parku vodí v těchto dnech na malé procházky pyšná Khalila svá dvě nejmladší mláďata. Samička i sameček vzácného lva berberského mají necelé tři měsíce, dobře prospívají a tak dělají zooložce Gabriele Linhart jen radost. Dokonce tvrdí, že jim snadno odpouští i sourozenecké pošťuchování.

Dvůr Králové nad Labem Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Safari Parku Dvůr Králové vyrůstají dvě krásná a zdravá mláďata vzácného lva berberského

V Safari Parku Dvůr Králové vyrůstají dvě krásná a zdravá mláďata vzácného lva berberského | Foto: Simona Jiřičková

Safari Park Dvůr Králové se chlubí dvěma zdravými lvy berberskými. Lvice Khalila je porodila 20. července. Jak prokázala kontrola, jde o samce a samici.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lvíčata v Safari Parku Dvůr Králové rostou jako z vody

Zkušená matka se o potomky pečlivě stará a jejich vývoj probíhá zcela dle předpokladů. Ve skutečnosti Khalila porodila tři mláďata, jedno však přišlo na svět s rozštěpem patra, což je neslučitelné se životem.

Za slunečného počasí chodí matka s mláďaty na dvorek lvího výběhu. Zbytek smečky je k vidění při projížďce Afrika truckem, vlastním autem, případně z vyhlídek na Lví safari.

Jak chránit šelmy v Africe? Snažíme se přesvědčit Masaje, aby nelovili lvy, popisuje mecenáš Baláž

Číst článek

Lev berberský, kterého chová Safari Park Dvůr Králové, už z volné přírody zcela vymizel. V minulosti obýval tento velký poddruh lva pustinného severní Afriku. Právě tam, ve zvěřinci marockého krále, přežily desítky lvů, jejichž mláďata se postupně rozšířila do zoologických zahrad.

Chov lva berberského v licencovaných zoologických zahradách se řídí doporučeními koordinátora Evropského záchovného programu (EEP). Ten doporučuje spojování vhodných jedinců a přesuny nebo umisťování mláďat či případná managementová opatření chovu.

Cílem je dosáhnout co nejvyšší genetické pestrosti populace lvů berberských v lidské péči. Právě tyto kroky jsou zásadní pro přežití tohoto druhu do budoucnosti.

Dana Voňková, baj, pat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme