Meteorologové varují před mrazivou nocí. Na severu Česka může teplota klesnout pod minus 12 stupňů

V noci z neděla na pondělí hrozí na severovýchodě Čech a na severu Moravy se Slezskem silný mráz. Teploty mohou při malé oblačnosti klesat pod minus 12 stupňů Celsia, varuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Dětem a starším lidem doporučuje omezit délku pobytu venku.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Upozornění meteorologů před chladem platí do nedělních 19.00 do pondělních 09.00. Na severu Čech se varování týká Libereckého kraje, okresů Varnsdorf a Mnichovo Hradiště. | Foto: Tereza Matoušová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Upozornění meteorologů před chladem platí od nedělních 19.00 do pondělních 9.00.

Na severu Čech se varování týká Libereckého kraje, okresů Varnsdorf a Mnichovo Hradiště. Silné mrazy hrozí také v severovýchodní polovině Královéhradeckého kraje a severních částech Pardubického a Olomouckého kraje.

Dále na východ platí varování před mrazem pro Moravskoslezský kraj a Vsetínsko s Rožnovskem.

V mrazech hrozí lidem prochladnutí a omrznutí nechráněných částí těla, připomínají meteorologové. Doporučují proto chránit se teplým oblečením ve více vrstvách a vhodnou obuví.

Proti prochladnutí pomáhá také teplý nápoj, jídlo a tělesný pohyb. „Malé děti, starší a nemocní občané by měli omezit délku pobytu venku,“ doporučuje ČHMÚ.

Chladné bylo v Česku i nedělní ráno, kdy teploty na řadě míst klesly pod minus deset stupňů Celsia. V Jizerských horách na Jizerce teploměr ukázal dokonce 24 stupňů pod bodem mrazu a v Adršpachu na Náchodsku bylo kolem minus 18 stupňů Celsia.

V pondělí bude podle předpovědi v Čechách od západu postupně přibývat oblačnost, která přinese sníh, případně déšť. Denní maxima budou nejčastěji mezi nulou až čtyřmi stupni.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme