Dechberoucí krása motýlích křídel. Nahlédněte do skleníku Fata Morgana v pražské Troji

Skleníkem Fata Morgana v botanické zahradě v pražské Troji opět poletují motýli. Na návštěvníky jich zde čeká více než 50 druhů, zejména z amerického kontinentu. Krásou jejich křídel se mohou těšit až do 28. května.

Fotočlánek Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Návštěvníci skleníku mohou být svědky zrození motýla a nechat si poodhalit mnohá tajemství z hmyzího života. Z farmy ve Velké Británii sem byly dovezeny tisíce kukel, ze kterých se přímo v expozici postupně líhnou pestrobarevní motýli.

Výstava však nenabízí jen pastvu pro oko. Lidé se mohou také poučit a nahlédout do tajemství vztahu mezi rostlinami a motýly. Zjistí například, jakými barvami květy hmyz lákají.

Mezi motýli je i druh Morpho peleides s výrazně modrými křídly.

„Tento druh je zajímavý tím, že ve skutečnosti na křídlech nemá žádné barevné pigmenty. Lesklá modrá barva je tvořena lomem světla na drobounkých šupinkách, které křídla pokrývají," upřesňuje pro iROZHLAS.cz Eva Smržová, kurátorka výstavy.

Michaela Danelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme