Muž pašoval 200 škorpionů ze Srí Lanky. Zřejmě chtěl v Číně prodat jejich jed

Muž, který se snažil propašovat 200 jedovatých škorpionů, dostal pokutu 200 rupií a byl puštěn domů. Hmyz v plastových boxech objevili pracovníci letiště v Kolumbu. Na ostrově žije 18 druhů jedovatých škorpionů, jeden pro lidi smrtelně. Srí Lanka řeší mnoho pokusů o pašování exotických zvířat, zlata a ilegálních drog.

Kolombo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

letištní kontrola - ilustrační foto | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Podle místních úřadů se zadržený čínský občan zřejmě chystal po příletu zpět do vlasti ze škorpionů dostat jejich jed a ten dále prodat. Celníci mu vyměřili pokutu ve výši 100 tisíc rupií (asi 12 500 korun), živočichy zabavili a nechali ho odletět domů, napsal zpravodajský server BBC.

Na Srí Lance žije asi 18 druhů těchto pavoukovců, z nichž je pouze jeden smrtelně jedovatý pro člověka. Podle BBC není jasné, zda měl muž v zavazadle právě smrtící druh škorpiona.

Boj proti převážení exotických zvířat a pašování zlata a drog se stal v posledních letech pro srílanské úřady zásadní výzvou. Ačkoliv země zavedla v této oblasti přísné zákony, pokusů o pašování stále přibývá.

Zvířata, zlato a drogy

V červnu úřady obvinily několik vysoce postavených místních činitelů z toho, že lovili slůňata a měli v úmyslu je prodávat. Před třemi lety také zničili celníci na Srí Lance 45 kilogramů vzácných ptačích hnízd nalezených u pašeráků, která v Číně a dalších asijských zemích slouží jako hlavní přísada do vyhledávané tradiční polévky.

Dalším z často pašovaných zvířat ze Srí Lanky je luskoun, jehož loví pytláci a jeho šupiny pak vozí do Číny.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme