Zoo v Ústí nad Labem začne místo slonic chovat sloní samce

Zoologická zahrada v Ústí nad Labem chystá změnu chovu slonů. Chce se připravit na budoucnost po odchodu poslední slonice Delhi do jiné zahrady. Z různých možností zvolila zoo chov sloních samců – poslední slovo ale budou mít zastupitelé města.

Ústí nad Labem Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chovatel Pavel Kökert Delhi, poslední slonici v ústecké zoo, každý den sprchuje | Foto: Gabriela Hauptvogelová

„My jí svou přítomností částečně ty slony nahrazujeme, ale vzhledem k tomu, že je tady v noci sama, tak to na ni působí. Ona prostě potřebuje společnost zvířat stejného druhu. To jí chybí,“ vysvětlil Českému rozhlasu Sever chovatel Pavel Kökert hlavní důvod, proč ústecká zoo hledá pro Delhi nový domov a začíná řešit budoucnost chovu slonů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti zjišťovala reportérka Gabriela Hauptvogelová

Vedení zahrady chce udělat studii a projekt pro chov sloních samců. Jednak proto, že masivní zvířata jsou pro lidi atraktivní, a také proto, že jde podle ředitele Romana Končela o nejlevnější variantu.

„Znamená to spíš dostavbu stávajícího pavilonu – bude se muset udělat ten vnitřní výběh a postavit zvlášť ložnici pro každého slona, i když samci jsou většinou společně. Ale pokud třeba bude některý z nich nemocný, tak aby měl soukromí,“ vysvětluje Končel.

V tuhle chvíli není znám ani odhad nákladů na změnu chovu slonů ani to, kdy vedení města dostane podklady pro své rozhodnutí.

Všechny politické strany a hnutí v zastupitelstvu se ale obecně na udržení chovu slonů v zoo shodnou.

Opuštěný sloní výběh v ústecké zoo | Foto: Gabriela Hauptvogelová

hau Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme