Portugalsko 2:1 Česko

Nejmladší slůně Amalee z pražské zoo zemřelo. Sloní samička podlehla slonímu herpetu

Nejmladší slůně z pražské zoologické zahrady zemřelo. Zoo dnes na svém webu uvedla, že sloní samička podlehla onemocnění známému jako sloní herpes. Slůně Amalee se narodilo v květnu roku 2020 slonici Janitě.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sloní samička Amalee. V pozadí starší slůně Lakuna se svou matkou Tamarou

Sloní samička Amalee. V pozadí starší slůně Lakuna se svou matkou Tamarou | Foto: Petr Hamerník | Zdroj: Zoo Praha

„Toto onemocnění postihuje zejména slůňata a mívá velice rychlý průběh, který nedokáže zastavit ani okamžitá léčba. Tak tomu bohužel bylo i v případě Amalee,“ stojí ve vyjádření. 

Zahrada prozatím odmítla úmrtí bezprostředně komentovat a slíbila, že podrobné vyjádření zveřejní příští týden. „Je to pro nás všechny, a nejvíce pro chovatele, zdrcující zpráva,“ napsali na svém webu.  

Zoo Praha chová slony od roku 1933. V současnosti jich je k vidění v pavilonu sedm. V roce 2020 se v zahradě narodilo kromě Amalee ještě jedno slůně Lakuna.

Marie Starostová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme