Nový druh světlušky dostal jméno mexického režiséra Guillerma del Tora. Vědci mu tak chtěli vzdát hold

Mexičtí vědci pojmenovali nový druh světlušky po oscarovém režisérovi Guillermu del Torovi. Entomologové z univerzity v mexické metropoli tak chtěli vzdát hold svému krajanovi, který s nimi má podobnou vášeň pro hmyz. Informovala o tom agentura EFE. Hmyz kávově hnědé barvy pojmenovali Photinus guillermodeltoroi.

Mexiko Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Guillermo del Toro druhý zprava s brýlemi

Guillermo del Toro druhý zprava s brýlemi | Foto: Henry Nicholls | Zdroj: Reuters

Nový druh světlušky objevili entomologové už v roce 2015 v lesích na západě Mexika ve státě Jalisco, odkud pochází i režisér, který minulý měsíc dostal britskou filmovou cenu BAFTA za animovaný snímek Pinocchio a který je také držitelem amerického Oscara za nejlepší film roku 2017 Tvář vody.

„Přemýšleli jsme, komu bychom tento nový druh věnovali, a rozhodli jsme se pro Guillerma, je to malé uznání jeho práce. Kromě toho je známo, že má také dobré znalosti o hmyzu, o čemž svědčí i jeho filmy Mimic či Stroj času,“ řekl s odkazem na snímky z 90. let Geovanni Rodríguez z Mexické autonomní národní univerzity (UNAM).

V poslední publikaci časopisu o mexické biodiverzitě z loňského roku popsali vědci 48 druhů hmyzu. Je mezi nimi i Photinus fridakahloae a Photinus diegoriveroi – světlušky, které dostaly jméno podle mexické malířky Fridy Kahlo a jejího manžela, rovněž malíře Diega Rivery.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme