Dobrovolníci v Texasu zachraňují před mrazy tisíce ohrožených mořských želv. Pomáhají úřady i SpaceX

Mrazivé počasí a sněhové bouře dál postupují Spojenými státy. Miliony lidí v jižanském Texasu jsou stále bez elektřiny, zdroje tepla, někteří i bez vody. V sousední Oklahomě klesla teplota až k minus 25 stupňům Celsia. V místech s aktuálním varováním před extrémním počasím žije asi třetina Američanů. Někteří z nich pomáhají i kriticky ohroženým zvířatům.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dobrovolníci v Texasu zachraňují před mrazy tisíce ohrožených mořských želv

Dobrovolníci v Texasu zachraňují před mrazy tisíce ohrožených mořských želv | Foto: Ed Caus - City of San Padre | Zdroj: Reuters

Dobrovolníci na pobřeží Mexického zálivu zachraňují před smrtelným nebezpečím tisíce mořských želv. Pomocí lodí i pěších výprav se je snaží z moře a břehů přemisťovat do vnitřních prostor.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dobrovolníci v Texasu zachraňují před mrazy tisíce ohrožených mořských želv. Poslechněte si reportáž Jana Kaliby

Nezisková organizace Sea Turtle z ostrova South Padre u hranic s Mexikem přijala podle rozhlasové stanice NPR už 4500 želv, pro další 4000 vyhradily místo lokální úřady v tamním kongresovém centru, které se změnilo v napěchovanou želví noclehárnu.

Do pomoci ohroženému druhu se zapojila i společnost SpaceX, která má na ostrově základnu pro odpalování raket.

Silný mráz a sněhové bouře zasáhly oblasti na různých koncích země – od Nové Anglie na severovýchodě, kde jsou na to ovšem zvyklí, až po Texas, kde to tamní infrastrukturu těžce zaskočilo. Rekordní mrazy hlásila také Minnesota na severu středozápadní oblasti.

Problémy má Severní Karolina na atlantickém pobřeží, kde tři lidé v úterý zemřeli při tornádu, které se objevilo tak náhle, že úřady ani nestihly včas vydat obvyklé varování. V Chicagu napadlo skoro půl metru nového sněhu, lidé mrznou a hladoví.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme