,Největší poklad zoo.‘ V Gdaňsku návštěvníkům poprvé ukázali mládě tučňáka, které se narodilo jako albín

Mládě tučňáka brýlového, které přišlo na svět ve vzácné podobě jako albín, se o víkendu poprvé ukázalo návštěvníkům zoologické zahrady v Gdaňsku na severu Polska. „Pokud víme, tak nic podobného se (v zajetí) nevyskytuje nikde jinde ve světě,“ prohlásil ředitel zoo Michal Targowski v televizi TVN.

Gdaňsk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mládě vzácného tučňáka | Foto: Agencja Gazeta/Michal Ryniak via | Zdroj: Reuters

Bílé mládě přišlo na svět v půli prosince a ošetřovatelé v první chvíli nevěřili vlastním očím. Mláděti se dostalo nejlepší péče a jeho existence byla až doteď přísně tajná, vylíčila stanice na svém webu. „Největší poklad gdaňské zoo“ nyní měří 28 centimetrů a váží půldruhého kilogramu, pohlaví ještě není známé. Ani ještě nemá jméno.

V Zoo Dvůr Králové se narodilo mládě vzácného nosorožce dvourohého. Sameček váží 41 kilogramů

Číst článek

„Je silný a v dobrém zdravotním stavu. Má chuť k jídlu a velmi důležité je, že rodiče jsou při něm,“ poznamenal Targowski na adresu mláděte, které kromě rodičů má za společníky čtyři nejklidnější kusy z hejna sedmi desítek tučňáků v gdaňské zoo. „Musíme se o něj starat, aby se mu nic zlého nestalo,“ vysvětlil ředitel. Je totiž možné, že jiní tučňáci by nemuseli albína akceptovat.

Tučňáci brýloví hnízdí výhradně na pobřeží Jižní Afriky. Jejich populace se rychle ztenčuje vinou znečištění a zmenšování jejich přirozeného prostředí vlivem člověka a průmyslu, poznamenala agentura AFP.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme