Zvídaví tučňáci objevili kameru. Jejich selfie baví sociální sítě

Sociální sítě baví nevídaná zvířecí selfie. Pořídili ji dva tučňáci na kameru, kterou na polárním kontinentu zanechal jeden z členů australské antarktické vědecké expedice. A Australská Antarktická divize pak osmatřicetisekundový sestřih z natočeného materiálu zveřejnila na sociálních sítích.

Antarktida Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tučňáci a jejich 'selfie' | Foto: Printscreen YT

Na záznamu je slyšet moment, kdy kameru objevili dva tučňáci císařští. Sklonili se nad ni a dlouhými černými zobáky ji zkoumali. Jak můžete slyšet, zní to, jakoby si o přístroji něco říkali.

Ráj pro tučňáky. Vědci objevili v Antarktidě kolonii, čítající jeden a půl miliónu ptáků

Číst článek

Záběr tohoto momentu, tedy jak se hlava jednoho tučňáka sklání jen kousek nad objektivem, zatímco druhý vše sleduje zpovzdálí, pak obletěla zpravodajské servery a sociální sítě.

Z momentky vznikla selfie, kterou by tučňákům mohli závidět mnozí uživatelé sociálních sítí.

Kamera jednoduše zůstala ležet v blízkosti kolonie tučňáků, a jak řekl Eddie Gault z australské polární expedice, netrvalo dlouho, aby přirozeně zvědaví ptáci kameru objevili a začali si s ní hrát.

Nikoho jistě nepřekvapí, že záběry, které oba zvídaví ptáci pořídili, se od té doby staly hitem sociálních sítí.

Zdeněk Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme