Zvídaví tučňáci objevili kameru. Jejich selfie baví sociální sítě

Sociální sítě baví nevídaná zvířecí selfie. Pořídili ji dva tučňáci na kameru, kterou na polárním kontinentu zanechal jeden z členů australské antarktické vědecké expedice. A Australská Antarktická divize pak osmatřicetisekundový sestřih z natočeného materiálu zveřejnila na sociálních sítích.

Antarktida Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tučňáci a jejich 'selfie' | Foto: Printscreen YT

Na záznamu je slyšet moment, kdy kameru objevili dva tučňáci císařští. Sklonili se nad ni a dlouhými černými zobáky ji zkoumali. Jak můžete slyšet, zní to, jakoby si o přístroji něco říkali.

Ráj pro tučňáky. Vědci objevili v Antarktidě kolonii, čítající jeden a půl miliónu ptáků

Číst článek

Záběr tohoto momentu, tedy jak se hlava jednoho tučňáka sklání jen kousek nad objektivem, zatímco druhý vše sleduje zpovzdálí, pak obletěla zpravodajské servery a sociální sítě.

Z momentky vznikla selfie, kterou by tučňákům mohli závidět mnozí uživatelé sociálních sítí.

Kamera jednoduše zůstala ležet v blízkosti kolonie tučňáků, a jak řekl Eddie Gault z australské polární expedice, netrvalo dlouho, aby přirozeně zvědaví ptáci kameru objevili a začali si s ní hrát.

Nikoho jistě nepřekvapí, že záběry, které oba zvídaví ptáci pořídili, se od té doby staly hitem sociálních sítí.

Zdeněk Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme