S letošní zimou mají v Kanadě problém i tučňáci. V zoo je museli přesunout do vytápěného pavilonu

V Česku máme na leden zatím sice docela teplo, v Kanadě ale zažívají tuhé mrazy. A to dokonce takové, že v Calgary museli ošetřovatelé v zoo přesunout tučňáky patagonské z venkovního výběhu do vytápěného pavilonu.

Calgary (Kanada) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tučňák patagonský | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Na Silvestra v Calgary klesla teplota až pod minus 30 stupňů Celsia, pocitová teplota ve větru přitom dosáhla až k -40. A silné mrazy, byť už ne tak extrémní, v Calgary vydržely i v dalších dnech. Nejteplejším místem v Kanadě bylo například v pondělí město Prince Rupert v Britské Kolumbii, kde se teplota pohybovala kolem -7,5. Oteplit by se mělo až v úterý.

Odolnost tučňáků proti mrazu se liší druh od druhu. Na tuhé mrazy jsou dobře připraveni třeba tučňáci císařští. Naopak tučňáci Humboldtovi, které mají i v pražské zoo, vydrží ještě méně než ti patagonští, kteří se do vytápěného pavilonu stěhují při teplotě pod -25 stupňů.

„Někdy v chladných dnech, jako jsou teď, to musíme udělat, protože je na ně opravdu zima. Jindy jim ale dáváme možnost chodit ven, jak se jim zlíbí,“ vysvětluje mluvčí calgarské zoo Larrisa Marková.

Odolnější návštěvníci si mohli tučňáky přijít i přesto prohlédnout. Dívat se na ně mohli však jen zvenku.

Ondřej Klapal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme