Tygr z newyorské zoo je pozitivní na koronavirus. Odborníci nevědí, kterým zvířatům hrozí nákaza

Tygr v zoologické zahradě v newyorském Bronxu měl pozitivní test na přítomnost koronaviru, uvedl mluvčí zoo Stephen Sautner. Jak napsala agentura Reuters, jde o první případ nákazy zjištěné u zvířete ve Spojených státech a o vůbec prvního nakaženého tygra na celém světě. Testy na koronavirus již dříve podstoupil pes ze zasaženého Hongkongu, po karanténě zemřel.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tygřice Nadia je pozitivní na koronavirus.

Tygřice Nadia je pozitivní na koronavirus. | Foto: CP/dn | Zdroj: Reuters

Čtyřletá tygřice Nadia trpí suchým kašlem, očekává se ale, že se uzdraví, uvedla ve svém prohlášení společnost Wildlife Conservation Society (WCS), která zoo provozuje. „Zajistíme, aby veškeré poznatky, které o nemoci covid-19 získáme, mohly přispět k celosvětovému pochopení nového koronaviru,“ dodala společnost. Zoo je pro veřejnost uzavřená od 16. března.

Vycítí psi koronavirus? Izrael je k tomu zkouší vycvičit

Číst článek

Podle WCS se samice tygra malajského nakazila od zaměstnance zoo, který nevykazoval žádné příznaky nákazy, když se o zvířata staral. „Byla přijata přiměřená opatření pro všechny naše zaměstnance, kteří se starají o tyto šelmy v našich čtyřech zoologických zahradách, abychom zabránili další možné nákaze,“ dodala společnost.

Podle zoo neexistují důkazy pro to, že by se nákaza ve Spojených státech šířila skrze zvířata, včetně psů nebo koček. Podobné stanovisko zastává i Světová zdravotnická organizace. Která zvířata se mohou virem nakazit, ale v současnosti odborníkům není jasné. Někteří již dříve varovali před nebezpečím nákazy u velkých lidoopů, jako jsou gorily, píše britský zpravodajský server BBC.

V únoru prokázaly předběžné testy slabou přítomnost koronaviru u sedmnáctiletého psa z Hongkongu. Pes po propuštění z karantény pošel, podle odborníků ale byla jeho smrt zapříčiněná spíše stresem z odloučení od rodiny a nucené izolace. Dle oficiálního vyjádření Světové organizace pro zdraví zvířat (OIE) neexistuje žádný důkaz o tom, že by se zájmová či hospodářská zvířata uplatňovala v šíření viru, upozorňuje Státní veterinární správa na svém webu.

ČTK, gak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme