Vzácná tygřice, darovaná z Česka, zemřela v Anglii během lékařské prohlídky

Marwell Zoo ve Winchesteru oznámila, že zemřela tygřice Milla. Ke smrti vzádného plemene tygra došlo při pravidelné lékařské prohlídce. Zvíře darovala zoologické zahradě v roce 2012 Česká republika. O události informoval server BBC News.

Spojené království, Winchester Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zesnulá Milla měla velké charisma, uvedla zoo. (ilustrační foto) | Foto: Russ (Flickr.com) | Zdroj: CC BY 2.0

Jedenáctiletá ussurijská tygřice zemřela v průběhu pravidelné lékařské prohlídky. Zvíře mělo v anestezii projít pravidelnou kontrolou a absolvovat aplikaci léku podporujícího zabřeznutí. V průběhu úkonu však došlo k zástavě srdce a následně se Millu již nepodařilo probudit.

Zoo v pohlášení, z něhož cituje BBC, uvedla, že tygřice bude „velmi chybět“. Milla byla extrémně charismatické zvíře, krásná, sebevědomá. Ráda se vyhřívala na sluníčku, řekla ošetřovatelka Carrie Arnoldová.

Dle infomací zoo netrpělo zvíře žádnými vážnými zdravotními problémy. Za dobu svého pobytu v Marwellu přivedla tygřice na svět tři mláďata jménem Makari, Bailla a Zima. Všechna pocházela z jednoho vrhu z roku 2016.

Ussurijský tygr je největší kočkovitou šelmou na světě. Jedná se o ohrožený druh. Odhaduje se, že na světě jich žije už jen pouhých 500.

kar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme