Kanada 0:0 Česko

VIDEO: ‚Nakonec jsem ji uškrtil nohou.‘ Běžec týden po napadení promluvil o tom, jak se ubránil pumě

Travise Kauffmana napadla na začátku února při běhání v přírodním parku Skalisté hory v Coloradu puma. Sportovec se jí ale ubránil a jen týden po napadení promluvil o tom, jak se mu podařilo divokému zvířeti ubránit. „Nějakou dobu jsem se s ní pral, než se mi podařilo ji přitisknout a nohou ji začít škrtit,“ říká ve videu. Sportovec se momentálně zotavuje ze svých zranění, v ohrožení na životě ale není.

Denver Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kauffman se do Colorada přestěhoval před pěti lety kvůli hezkému počasí a outdoorovým sportům. Oblíbil si například jízdu na kole, lyžování v horách nebo běhání, většinou zdolá zhruba pět mil po lesních stezkách.

‚Udělal vše, aby si zachránil život.‘ Muž v Coloradu přepral pumu holýma rukama

Číst článek

„Uslyšel jsem podivný zvuk a naštěstí jsem tentokrát otočil hlavou. Často ji totiž neotáčím, myslím si, že ho může vydávat jenom jelen, zajíc nebo jiné malé lesní zvíře. Ale vzadu v hlavě se mi objevila myšlenka, že by to mohlo být něco jiného. A bylo, puma. Moje nejhorší obavy se tedy potvrdily,“ vzpomíná.

Muž začal křičet, ale kočka se nelekla. Místo toho na něj zaútočila a začala ho kousat do obličeje. „Nějakou dobu jsem se s ní pral, než se mi podařilo ji přitisknout a nohou ji začít škrtit,“ říká napadený. Po celou dobu boje měl ruku v tlamě šelmy. Nakonec se mu podařilo zvíře přeprat a dopravit se do nemocnice.

Čtyřicetikilové mládě

Sportovec naštěstí narazil na odhadem čtyřicetikilové mládě, kterému podle odborníků nejspíš nebyl ani rok. S dospělou pumou už by nejspíš takové štěstí neměl, ta váží zhruba 90 kilogramů. Ačkoli zvíře bylo mladé, běžcova zranění si vyžádala celkem 28 stehů a pobyt v nemocnici. Po týdnu se ale Kauffman podle svých slov cítí skvěle a rány se mu dobře hojí.

Pumy ve Spojených státech na lidi útočí velmi zřídka. Třeba právě v Coloradu to je od roku 1990 jen 16 případů a z toho 3 napadení lidé zemřeli.

Dominika Kubištová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme