Velryba překvapila kalifornskou pláž, plavala jen pár metrů od lidí

Je léto, doba dovolených, odpočívání na pláži a plavání v moři. Mnozí si čas tráví sledováním ryb. To, co se stalo návštěvníkům pláže v americkém Orange County, se běžným lidem jen tak nepodaří. Jen kousek od břehu se v moři objevila velryba a způsobila velký poprask.

Kalifornie Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Říkal jsem si, cože? V přístavu je velryba? Bylo to vzrušující,“ takhle nadšené bylo jedno z dětí, které vyzpovídala televize CBS.

Austrálie má novou metodu výzkumu velryb. Japonci už jejich zabíjení neobhájí

Číst článek

Bylo to ještě mládě plejtvákovce šedého, které do teplých vod nejspíš zabloudilo. Za normálních okolností by se mělo pohybovat daleko severněji. I přesto, že to bylo mládě, ale měřilo několik metrů a překvapené lidi v moři nejdřív vyděsilo.

Zmatený kytovec byl totiž jen kousek od břehu v místech, kde plavali lidi a lidé na paddle boardech, tedy surfech, na kterých se jezdí ve stoje s pomocí dlouhého pádla.

„Byli jsme z toho nadšení. Velryba proplula pod mým paddle boardem a shodila mě. Pak pořád kroužila dokola, skoro narazila do skal,“ popisuje žena celou situaci, která byla od velryby doslova kousek.

Vše ale mělo dobrý konec. Seržant John Hollenbeck z přístavní stráže Port Harbouru později oznámil, že se velrybu podařilo dostat na širé moře. Strážci ji museli vyhánět pomocí lodí s vodními děly. U břehů Kalifornie by v tuto roční dobu plejtvákovci být neměli. Většina z nich je teď v Beringově moři, kam podnikají několik tisíc kilometrů dlouhou cestu.

Velryba, která dokonce zabloudila i mezi lodě v místním přístavu, každopádně nadchla stovky lidí na břehu a statisíce lidí na internetu.

Matěj Štýs Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme