Vlci na útěku. Z výběhu v Bavorsku uteklo šest zvířat, není vyloučené, že se dostanou na Šumavu

Z výběhu v německém národním parku Bavorský les v oblasti poblíž Ludwigsthalu uteklo šest vlků. Lokalita se nachází blízko hranic s Českem. Nelze vyloučit, že se vlci dostanou i na Šumavu. Pokud lidé zvířata v přírodě uvidí, neměli by se k nim přibližovat, krmit je nebo fotit, řekl v pátek mluvčí šumavského národního parku Jan Dvořák.

Vimperk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlk (ilustrační foto) | Foto: flickr.com, Arne von Brill, CC BY 2.0 | Zdroj: Flickr.com

„S nasazením všech možných lidských zdrojů děláme vše, co je v našich silách, abychom zvířata pochytali," řekl ředitel národního parku Bavorský les Franz Leibl.

Útok vlků na Šumavě nepřežilo 19 speciálně šlechtěných ovcí. Škodu majitel vyčíslil na 100 000 korun

Číst článek

Vlci utekli z výběhu v noci na pátek. Leibl uvedl, že se zvířata snaží nalákat na žrádlo. „Pokud se to nepovede, použijeme anestetické zbraně. Poslední možností je zastřelení zvířat z bezpečnostních důvodů," uvedl Leibl.

Ludwigsthal leží necelých deset kilometrů od Železné Rudy na Klatovksu nebo přibližně 25 kilometrů od Kvildy na Prachaticku. „Vzdálenost od Šumavy to není velká a rozhodně ji mohou vlci bez problémů zdolat," řekl Dvořák.            

Podle zástupců parku Bavorský les není možné, aby zvířata zůstala ve volné přírodě. Vzhledem k tomu, že vyrůstala ve výběhu, a tím pádem v částečné izolaci, nemají šanci mimo tento prostor delší dobu přežít.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme