Do Beskyd se vrací vlci, letos na jaře přivedli na svět vlčata

V Chráněné krajinné oblasti Beskydy se rozmnožují vlci. Důkazem jsou záběry z fotopastí, které zachytily vlčí rodinku. Vlčí pár, který se před několika lety usadil v Beskydech, přivedl letos na jaře na svět vlčata. Potřetí v řadě se narodila vlčata taky ve smečce v Javorníkách na moravsko-slovenském pomezí.

Beskydy Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zoologům se podařilo i přes plachost vlků mláďata pozorovat přímo v terénu | Foto: christels | Zdroj: Pixabay | CC0 1.0,©

Zoologům se podařilo i přes plachost vlků mláďata pozorovat přímo v terénu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Michal Bojda o důvodech rozšíření vlků na moravsko-slovenském pomezí

Podle odborníka na velké šelmy Michala Bojdy z Hnutí Duha se vlci rozšířili i díky snížení kvót lovu vlků na Slovensku. Vlci teď budou podle něj postupně obsazovat další příhodné biotopy a volná teritoria v oblasti Beskyd, Javorníků a dalších navazujících pohořích.

Výskyt vlků v Beskydech letos v létě doprovází časté útoky na ovce. Většinu škod ale napáchají na nedostatečně zabezpečených pastvinách. Chovatelé tomu mohou zabránit například zajištěním stád pomocí kvalitních elektrických ohradníků.

Další variantou je zavírání ovcí a koz na noc do košárů či chléva nebo pořízení pasteveckých psů vhodného plemene.

Růžena Vorlová, pat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme