Ohrožený žabák Romeo hledá partnerku i na internetu. Moc času už mu nezbývá

Je osamělý, bezdětný, tráví čas hlavně doma, rád jí a zrovna přes internet hledá partnerku na celý život. A ještě jeden detail - je to žabák. Romeo z Bolívie je možná poslední svého druhu na světě. Aby našel svou Julii, založili mu ochránci dokonce profil na internetové seznamce.

Sucre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žába (ilustrační foto) | Foto: Couleur/CC0 Creative Commons | Zdroj: Pixabay

Žabák Romeo žije v přírodovědném muzeu v Cochabambě ve střední části Bolívie. A na nalezení své Julie už mu moc času nezbývá.

Žádoucí starý mládenec, poslední svého druhu. Nosorožec Súdán má profil na Tinderu

Číst článek

Je mu totiž deset let a žáby jeho druhu, tedy vodnice jurakare, se nedožívají více než 15 let. Romeo ale ve svém seznamovacím videu říká, že rozhodně nechce, aby se jeho případná nevěsta cítila pod tlakem.

Díky inzerátu chtějí vědci do dne svatého Valentýna vybrat 15 tisíc dolarů, tedy přes 300 tisíc korun, které jim mají při hledání žabí Julie pomoct.

Už teď usilovně prohledávají potoky a řeky, aby Romeovu životní partnerku našli. V divočině tuto žábu ale už léta nikdo nespatřil.

Ondřej Klapal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme