Portugalsko 2:1 Česko

Zbloudilou kosatku chtějí ze Seiny do oceánu vyvést pomocí zvuků. Jinak hrozí, že uhyne

Francie má plán, jak vylákat do oceánu kosatku, která počátkem května zabloudila do řeky Seiny. Úřady chtějí použít nahrávku zvuků jiných kosatek. Celou akci bude sledovat bezpilotní letoun, uvedla příslušná prefektura departementu Seine-Maritime po páteční poradě s odborníky.

Seine-Maritime Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kosatka

Kosatka | Foto: Fotobanka Profimedia | Zdroj: Profimedia

Čtyřmetrová kosatka, podle vědců samec, byla poprvé spatřena 16. května v ústí Seiny mezi přístavem Le Havre a městem Honfleur v Normandii. Poté se vydala desítky kilometrů proti proudu řeky a dorazila na západ od města Rouen.

VIDEO: Hledají potravu, nebo míří ke Gibraltaru? Rybář zpozoroval kosatky v Messinské úžině u Sicílie

Číst článek

Podle odborníků je ve velmi špatném zdravotním stavu a v ohrožení života. V řece totiž nemůže najít dostatek potravy a sladká voda jí nedělá dobře.

„Použití této neinvazivní metody - ze vzdálenosti několika stovek metrů - umožní, abychom se vyhnuli použití lodí v těsné blízkosti zvířete. Lodě by jej totiž mohly ještě více vystresovat a ohrozit jeho přežití,“ uvedla na twitteru prefektura. Ohrožena by v takovém případě byla podle prefektury i bezpečnost záchranářů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme