Pražská záchranná stanice pořádá sbírku na mléko. Z výtěžku nakoupí potravu pro osiřelá mláďata

Pražská záchranná stanice shání peníze na umělé mléko pro osiřelá mláďata. Každoročně se postarají o stovky z nich, loni pečovali o víc než sedm stovek malých ježků, veverek, zajíců a dalších zvířat. Ta přitom ročně spotřebují zásoby asi za 150 tisíc korun.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeden ze samečků Sherman vážil po příchodu do nemocnice před dvěma měsíci 1.6 kilogramu. To je skoro dvojnásobek průměrné váhy dospělého jedince.

Pro ježky je vhodné štěněcí mléko (ilustrační foto) | Foto: Amir Cohen | Zdroj: Reuters

Každé mládě potřebuje jiný druh umělého mléka, vysvětluje Radiožurnálu hlavní ošetřovatelka Zuzana Pokorná. „Některá mláďata potřebují tučnější mléko, jiná třeba zase více bílkovin. Používáme tři štěněcí mléka, jedno třeba pro veverky, ježky, kuňata a liščata, další máme pro zajíčky. Mléka se liší složením,“ objasňuje.

Sedm poraněných labutí je nejhorší Silvestr v naší historii, říká šéfka ošetřovatelů záchranné stanice

Číst článek

Každoročně se na stanici dostane několik stovek osiřelých a různými tragédiemi postižených savčích mláďat. Například v loňském roce jich podle webu záchranné stanice bylo 724, z toho 336 ježčat, 173 mláďat zajíců, 124 veverčat, 17 kuňat, 12 liščat a 11 srnčat.

„Lidé se nám často sami nabízejí, jestli mohou na něco přispět. Proto jsme to vztáhli na mláďata. Nám to pomůže, protože rozpočet je omezený,“ dodává. Peníze můžou lidé posílat na transparentní účet záchranné stanice a přispět lze libovolnou částkou.

mav, gak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme