Ústecká zoo slaví, vylíhli se tam dva tučňáci brýloví. Rodiče je zatím schovávají ve skalní dutině

Ústí nad Labem má republikové prvenství – v zoologické zahradě se vylíhla dvě mláďata tučňáků brýlových. Tento druh žádná jiná zoo v Česku nechová. Mluvčí Věra Vrabcová ve čtvrtek oznámila, že malí tučňáci přišli na svět v druhé půlce května. Rodiče je schovávají v hnízdě ve skalní dutině.

Ústí nad Labem Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mládě tučňáků brýlových | Foto: Lukáš Ševcovic | Zdroj: Zoo Ústí nad Labem

„Protože téměř nevylézali, rozhodli jsme se do kmene před dutinu nainstalovat fotopast, která nám následující dny ukázala, že jsou v hnízdě dvě vajíčka, což je u tučňáků našeho druhu konečný počet,“ popsal chovatel Lukáš Ševcovic Českému rozhlasu Sever.

První mládě se vylíhlo 18. května a další o dva dny později. Rodiče zatím okolí hnízda brání, proto se zatím jedinou fotografii tučňáčího mláděte podařilo udělat chovateli při kontrole fotopasti.

Zoo chová tučňáky brýlové od listopadu 2017. Podle Vrabcové už si skupina zvykla a chová se jako v přírodě. Aktuálně je v zoologické zahradě pět celoživotních párů.

hau Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme