Apple bude v iPhonech hledat fotky zneužívání dětí. Systémem vyhodnocený nález následně prověří člověk

Apple bude v iPhonech amerických uživatelů hledat fotky zneužívání dětí. Předtím, než se fotka uloží do cloudu, technologie prověří, jestli se neshoduje s již známými materiály o zneužívaných dětech, které shromáždily úřady a organizace na jejich ochranu. Lidská bytost případný nález systému ověří a nahlásí uživatele příslušným úřadům. O oznámení amerického výrobce mobilních telefonů píše zpravodajský web BBC.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Logo společnosti Apple | Zdroj: Reuters

Vynořují se ale obavy o ochranu soukromí, píše BBC. Technologie by se navíc mohla rozšířit a v telefonech hledat i zakázaný obsah nebo politická vyjádření. Experti se zase domnívají, že ji mohou zneužít autoritativní režimy ke sledování svých občanů.

S kritikou záměru Applu vystoupil na twitteru ředitel komunikační aplikace WhatsApp. Podle agentury Reuters uvedl, že jeho firma podobný přístup nezvolí.

Kvůli šíření dětské pornografie na sociálních sítích povolil Evropský parlament v červenci digitálním platformám jako Google nebo Facebook sledovat komunikaci jejich uživatelů. O kontroverzním opatření psal server iROZHLAS.cz.

ČTK, piv Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme