Apple mění firemní politiku. S telefony iPhone už nebude nutné chodit pouze do autorizovaných servisů

Americká společnost Apple začne poprvé prodávat díly, nástroje, diagnostiku a manuály k opravám rozbitých telefonů iPhone neautorizovaným opravnám Po letech lobbování proti zákonům v některých státech v USA, které Apple k této praxi nutily, to znamená zásadní posun v politice společnosti, napsala agentura Reuters.

San Francisco Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prodej telefonů iPhone Applu v posledních dvou čtvrtletích poklesl. (ilustrační foto) | Foto: Maurizio Pesce | Zdroj: Flickr.com

Program bude nejprve spuštěn ve Spojených státech a později se rozšíří i na další země. Nezávislým opravnám budou nabízeny značkové díly pro pozáruční opravy za stejnou cenu, jakou Apple dává autorizovaným servisům.

Hlavní designér Applu po třiceti letech odchází. Jony Ive stál za iPhony, iMacy i iPady

Číst článek

Společnost si od toho slibuje zvýšení prodejů. Prodej telefonů iPhone Applu v posledních dvou čtvrtletích poklesl. Nižší příjmy ale pomohly kompenzovat prodeje příslušenství, jako jsou bezdrátová sluchátka AirPods nebo hodinky Apple Watch.

Neautorizované obchody a opravny si dlouho stěžovaly, že k tomu, aby se staly autorizovanými poskytovateli služeb Applu, společnost vyžaduje příliš velký odběr dílů. Velké technologické firmy dříve při lobbování proti zákonům v některých státech USA, které je nutily dodávat komponenty neautorizovaným servisům, argumentovaly snahami o udržení vysokého standardu služeb.

Společnost Apple uvedla, že nový program rok testovala s 20 podniky v Severní Americe, Evropě a Asii. Harmonogram pro jeho spuštění v zahraniční ale nesdělila.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme