Novinky Applu mají změnit způsob konzumace televizní zábavy, dostanou se do více než stovky zemí

Americká společnost Apple představila v pondělí na velmi očekávané tiskové konferenci řadu novinek zaměřených zejména na aplikace. Z pohledu televizní zábavy jde především o novou verzi aplikace Apple TV a zcela novou službu Apple TV+.

Cupertino (USA) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Herci Jason Momoa a Alfre Woodardová na konferenci společnosti Apple | Foto: Stephen Lam | Zdroj: Reuters

Firma oznámila, že díky nové verzi Apple TV bude moci divák konzumovat, co chce, kde chce a kdy chce, a to vše na jednom místě. Díky předplatnému uživatel získá v rámci Apple TV Channels přístup například k Amazon Prima Video, Hulu, iTunes nebo placeným kanálům, jako jsou HBO, Showtime, Stars a dalším. Naopak Netflix spolupráci s Applem odmítl.

Stejně jako Netflix umožní nová služba přeskakování úvodních titulků nebo souhrnu minulých dílů. Z HBO GO si nová služba vypůjčila sekci Kids s obsahem pro dětského diváka.

Jednání se Samsungem

Nová verze aplikace bude dostupná ve všech zařízeních americké firmy – v iPhonech, iPadech a konzolích Apple TV s podporou 4K rozlišení. Apple vstoupil také do jednání se společnostmi Samsung, LG, Sony nebo Vizio, aby umožnil využívání služby také na jejich televizorech připojených k internetu.

Počítá se i s podporou Roku nebo Amazon Fire TV, tedy v Česku ne příliš hojně užívaných platformách. Apple hovoří o tom, že jeho televizní platforma v nové podobě bude k dispozici ve více než stovce zemí světa.

Výhodami nové Apple TV má být vše v jedné aplikaci (není tedy nutné přeskakovat z jedné do druhé), na vyžádání, bez reklam, s možností stažení pro offline režim, a to vše s nejlepším zvukem a obrazem, pokud možno i ve 4K rozlišení.

Samozřejmostí je i sdílení s ostatními členy rodiny na dalších zařízeních. Uživatelé, kteří nebudou vědět, co chtějí sledovat, mají k dispozici propracovaný systém doporučování obsahu, k dispozici bude i hlasové vyhledávání. Odvysílané pořady a obsah z videopůjčovny nabízí ve své on-line aplikaci nebo v přijímačích například O2TV, tento systém bude ale výrazně propracovanější.

Apple TV+ a Spielberg

Nejvíce prostoru ze strany Applu bylo ale věnováno nové platformě Apple TV+, která nabídne obsah pocházející výhradně z originální produkce. Oznámena byla mimo jiné spolupráce se Stevenem Spielbergem, M. Night Shyamalanem nebo J. J. Abramsem.

Z hereček půjde o Reese Witherspoonovou nebo Jennifer Anistonovou, které jsou tvářemi nového sitcomu The Morning Show. Na scéně se objevil například i herec Jason Momoa (Hra o trůny, Aquaman).

Přímo na pódiu vystoupila i světoznámá a vlivná moderátorka Oprah Winfreyová nebo zpěvačka Sara Bareilles. Apple TV+ bude globální službou bez reklam a s výhradně exkluzivním obsahem. Odstartuje letos na podzim.

Text vznikl pro server Digitálnírádio.cz.

Lukáš Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme