Bill Gates přešel na telefon se systémem Android. iPhone nevlastní

Bill Gates, spoluzakladatel firmy Microsoft, přiznal, že před operačním systémem Windows dal přednost konkurenci – systému Android od společnosti Google. V rozhovoru s Fox News Sunday poznamenal, že si ale na přístroj nainstaloval mnoho aplikací od Microsoftu. Jakou značku ale používá, nesdělil. Pouze řekl, že iPhone nevlastní.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Spoluzakladatel Microsoftu Bill Gates

Spoluzakladatel Microsoftu Bill Gates | Zdroj: Reuters

„Nedávno jsem opravdu přešel na telefon s Androidem,“ uvedl. Na dotaz, zda nemá také iPhone, třeba jako druhé zařízení, ale odpověděl: „Ne, žádný iPhone.“

Telefony Microsoftu s vlastním operačním systémem Windows na trh s chytrými telefony významnější dopad neměly. Trhu dominují právě přístroje s operačním systémem Android.

Microsoft v roce 2014 koupil výrobu mobilních telefonů od finské společnosti Nokia. Telefony s operačním systémem Windows však v roce 2016 měly na celkovém prodeji chytrých telefonů podíl menší než jedno procento. Poslední operační systém Microsoft Windows 10 lze používat ve stolních počítačích, laptopech, tabletech i chytrých telefonech. Nicméně zatím bylo uvedeno na trh pouze několik přístrojů s Windows 10, upozornila BBC.

Reakce na sociálních sítích na sebe nenechala dlouho čekat:

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme