Mobily Blackberry končí, čínský výrobce TCL jejich produkci zastaví letos

Čínský elektronický gigant TCL v letošním roce ukončí výrobu chytrých telefonů značky BlackBerry. Oznámila to v pondělí firma. TCL v roce 2016 podepsala licenční dohodu o produkci těchto telefonů s kanadskou společností BlackBerry, která se tehdy rozhodla vlastní výrobu ukončit. Tato dohoda však letos v srpnu vyprší, píše server BBC.

Peking Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Image BlackBerry po rozsáhlých výpadcích utrpěla | Zdroj: Reuters

Podle technologického serveru The Verge je možné, že značka BlackBerry tak na určitou dobou zmizí z trhu s chytrými telefony. Společnost BlackBerry sice spolupracuje také s jinými výrobci chytrých telefonů, ale v mnohem menším rozsahu.

TCL po podpisu dohody uvedla na trh několik nových telefonů značky BlackBerry s operačním systémem Android. Tyto telefony byly vybaveny klávesnicí typickou pro starší přístroje BlackBerry, ke které vlastní kanadský podnik několik patentů.

Společnost BlackBerry pro tyto telefony dodávala aplikace a zvláštní verzi systému Android s posílenými bezpečnostními prvky. Z každého prodaného přístroje pak dostávala licenční poplatky, píše BBC.

Společnost BlackBerry, původně Research In Motion, byla průkopníkem chytrých telefonů a její přístroje měli v oblibě zejména manažeři. Později ale firma začala na trhu zaostávat za přístroji s operačním systémem Android a za telefony iPhone od americké společnosti Apple. Proto se rozhodla přesunout od výroby chytrých telefonů do oblasti softwaru a kybernetické bezpečnosti.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme