Vizualizované vysílání Radiožurnálu či zprávy z iROZHLAS.cz. Český rozhlas spustil aplikaci pro HbbTV

Český rozhlas spustil svoji první aplikaci pro hybridní televizi. Pilotní verze aplikace HbbTV je dostupná na televizním kanále Radia Wave. HbbTV aplikace v současnosti podporuje naprostá většina prodávaných televizí i set-top boxů, přístup k aplikacím má okolo 30 procent českých domácností.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vizuální rádio na modelu Českého rozhlasu Radiožurnálu

Vizuální rádio na modelu Českého rozhlasu Radiožurnálu | Zdroj: Český rozhlas

Čeští diváci hybridní televizní aplikace spouštějí v televizních přístrojích stisknutím červeného tlačítka na dálkovém ovladači. Aplikace umožňují například sledování pořadů z archivu či další bonusový obsah.

„Před zahájením prací na HbbTV aplikaci jsme si dělali průzkum a zjistili jsme, že Český rozhlas skrze televizi každý měsíc pravidelně poslouchají desetitisíce našich posluchačů,“ uvedl ředitel Nových médií Českého rozhlasu Jiří Malina.

Český rozhlas rozšiřuje digitální vysílání DAB+ do severních a východních Čech i na Vysočinu

Číst článek

Jsme rádi, že můžeme rozvíjet distribuci našeho vysílání tam, kde o to mají posluchači evidentní zájem. Například britskou BBC poslouchá pomocí televize okolo pěti procent posluchačů,“ dodal Malina.

Český rozhlas uvažuje do budoucna i o dalších mutacích aplikace pro ostatní stanice.

Vedle HbbTV aplikace s audio archivem stanice Radio Wave je v televizní distribuci pilotně k dispozici vizualizované živé vysílání stanic Radio Wave a Český rozhlas Radiožurnál, které bylo dosud testováno pouze v distribuci O2 TV.

Divák tak kromě poslechu může na televizní obrazovce sledovat doplňující informace vztahující se k audiu, logo stanice, fotografie moderátorů, obrázky pořadu, zprávy z portálu iROZHLAS.cz, články z webových stránek stanice a další.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme