Vizualizované vysílání Radiožurnálu či zprávy z iROZHLAS.cz. Český rozhlas spustil aplikaci pro HbbTV

Český rozhlas spustil svoji první aplikaci pro hybridní televizi. Pilotní verze aplikace HbbTV je dostupná na televizním kanále Radia Wave. HbbTV aplikace v současnosti podporuje naprostá většina prodávaných televizí i set-top boxů, přístup k aplikacím má okolo 30 procent českých domácností.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vizuální rádio na modelu Českého rozhlasu Radiožurnálu | Zdroj: Český rozhlas

Čeští diváci hybridní televizní aplikace spouštějí v televizních přístrojích stisknutím červeného tlačítka na dálkovém ovladači. Aplikace umožňují například sledování pořadů z archivu či další bonusový obsah.

„Před zahájením prací na HbbTV aplikaci jsme si dělali průzkum a zjistili jsme, že Český rozhlas skrze televizi každý měsíc pravidelně poslouchají desetitisíce našich posluchačů,“ uvedl ředitel Nových médií Českého rozhlasu Jiří Malina.

Český rozhlas rozšiřuje digitální vysílání DAB+ do severních a východních Čech i na Vysočinu

Číst článek

Jsme rádi, že můžeme rozvíjet distribuci našeho vysílání tam, kde o to mají posluchači evidentní zájem. Například britskou BBC poslouchá pomocí televize okolo pěti procent posluchačů,“ dodal Malina.

Český rozhlas uvažuje do budoucna i o dalších mutacích aplikace pro ostatní stanice.

Vedle HbbTV aplikace s audio archivem stanice Radio Wave je v televizní distribuci pilotně k dispozici vizualizované živé vysílání stanic Radio Wave a Český rozhlas Radiožurnál, které bylo dosud testováno pouze v distribuci O2 TV.

Divák tak kromě poslechu může na televizní obrazovce sledovat doplňující informace vztahující se k audiu, logo stanice, fotografie moderátorů, obrázky pořadu, zprávy z portálu iROZHLAS.cz, články z webových stránek stanice a další.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme