‚Poslouchat letmým pohledem.‘ Český rozhlas spouští v O2TV vizuální rádio, začíná s Radiožurnálem

V rámci nové služby na platformě společnosti O2 Czech Republic nabídne veřejnoprávní rozhlas aktuální zpravodajství, pohledy do studií a výběr tweetů z účtu @Radiozurnal1. Rozšíří tak televizní nabídku O2TV.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vizuální rádio na modelu Českého rozhlasu Radiožurnálu. | Zdroj: Český rozhlas

Český rozhlas spouští na platformě O2TV vizuální rádio. Klienti operátora O2 budou mít nyní možnost rozhlasové vysílání nejen poslouchat, ale také ho vidět.

S pilotem začíná veřejnoprávní médium na stanici Radiožurnál, ještě letos je pak plánován stejný servis i pro stanici Radio Wave.

„Vizuální Radiožurnál“ je umístěn v O2TV boxech, kde doplňuje současnou nabídku televizních stanic. Výhodou vizuálního rádia, které si získalo velkou popularitu například v Itálii nebo Nizozemsku, je, že divák získá všechny podstatné informace, které se aktuálně dějí. Navíc toho dosáhne bez nutnosti zapnutí počítače, případně vyhledávání přes mobilní telefon.

Diváci budou moct také nahlédnout do studií a režie Radiožurnálu. | Zdroj: Český rozhlas

Dominantním prvkem je grafika, která obsahuje zejména fotku moderátora ve studiu. Pod ní je umístěná časová lišta s informacemi o vysílání včetně aktuálně hrané skladby.

Důležitou součástí je i pravá část obrazovky, do níž se „stahují“ například dopolední rozhovory Lucie Výborné, statické pohledy kamer do studií a režie Radiožurnálu a také tweety z účtu @Radiozurnal1.

Na zpravodajský obsah odkazuje infolišta, která se táhne celou dolní částí obrazovky. K dispozici je zde výtah titulků z portálu iROZHLAS.cz, který je neustále aktualizován. Součástí grafiky je například i přesný čas.

Pravá část může zobrazovat i tweety. | Zdroj: Český rozhlas

„Vizualizace digitálního vysílání je jednou z našich priorit a snažíme se držet naši vize Poslouchat letmým pohledem'. Cílem je namísto černé obrazovky při poslechu vysílání Českého rozhlasu nabídnout posluchačům, kterých je na televizi nezanedbatelné množství, i doplňkovou vizuální složku,“ vysvětlil ředitel oddělení Nová média Českého rozhlasu Jiří Malina.

Stejně jako Český rozhlas rozšiřuje IPTV vysílání, aktuálně pracuje na dalším vizuálním rozvoji DAB+. Do budoucna plánuje Český rozhlas poskytovat tento servis pro všechny rozhlasové audio kanály i na distribučních sítích dalších partnerů.

Lukáš Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme