Český rozhlas spustil v O2TV další vizuální stanici. Po Radiožurnálu přibylo Radio Wave

Český rozhlas nabízí v O2TV Czech Republic nový televizní kanál Radia Wave, kde - po vzoru Radiožurnálu - původně samotné audio nově doplňují i vizuální informace v podobě živého videa. K dispozici je také lišta s aktuálním zpravodajstvím portálu iROZHLAS.cz.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vizuální rádio O2TV se rozšířilo o Radio Wave | Foto: Lukáš Polák

Kromě detailů o právě vysílaném pořadu se zájemci najdou na obrazovce program stanice, nejnovější články z webu, snímky z kamer ve studiích, hudební playlist a další.

Vizuální kanál stanice Radia Wave je k dispozici domácnostem s O2TV set-top boxem, kde doplňuje současnou nabídku televizních stanic a rádií.

‚Poslouchat letmým pohledem.‘ Český rozhlas spouští v O2TV vizuální rádio, začíná s Radiožurnálem

Číst článek

„Vizualizace digitálního vysílání je jednou z priorit Českého rozhlasu, která se snaží držet vize ‚Poslouchám letmým pohledem‘. Jedná se o pilotní projekt, který rozvíjí distribuci živého vysílání Českého rozhlasu. Dalším zvažovaným krokem bude rozšíření těchto vizuálních kanálů směrem do HbbTV a dalším IPTV distributorům. Věřím, že rozsvícení původně černé obrazovky desetitisíce našich pravidelných posluchačů v TV určitě ocení,“ řekl ředitel Nových médií Českého rozhlasu Jiří Malina.

„Aktuálně chystáme i interaktivní HbbTV aplikaci pro poslech audioarchivu. Ve druhém kvartále roku 2019 si vyhodnotíme zájem posluchačů a uvidíme, zda v rozvoji IPTV distribuce pokračovat," dodal.

Všechny podstatné informace

Dominantním prvkem vizuálního kanálu Radia Wave je levá část obrazovky, která vždy obsahuje informace o právě vysílaném pořadu a jeho bližší popis.

Na pravé straně zase posluchač vidí všechny zbylé doplňující informace ze staničního webu a programu, které zasazují aktuální vysílání do širšího kontextu. K dispozici je na obrazovce i lišta s aktuálním zpravodajstvím portálu iROZHLAS.cz.

Výhodou vizuálního rádia, které si získalo velkou popularitu například i v Itálii nebo Nizozemsku, je, že divák získá všechny podstatné informace, které se aktuálně dějí, a to bez nutnosti zapnutí počítače, případně vyhledávání přes mobilní telefon.

„Po velmi dobré zkušenosti s pilotním projektem, kdy jsme jako jediná IPTV na českém trhu zákazníkům O2 TV umožnili sledovat Český rozhlas Radiožurnál, jsme velmi rádi, že nabídku můžeme rozšířit o další vizuální rádio, a to Radio Wave,“ říká Anna Lenerová, šéfka obsahu O2TV.

Text vznikl pro web Digitální rádio Českého rozhlasu.

Lukáš Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme