S pomocí filtru byla mladší a atraktivnější. Čínskou vlogerku zradila až technická chyba

Na internetu se můžete vydávat za kohokoli a na podvodníky si už řada lidí dává pozor. Zmást své diváky je díky vyspělým filtrům možné už i v živém videopřenosu. Přesvědčili se o tom fanoušci populární čínské vlogerky. Až díky technické chybě zjistili, že žena není tím, za koho se vydává.

Video Peking (Aktualizováno: 17:50 31. 7. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zmást své diváky je díky vyspělým filtrům možné už i v živém videopřenosu. Přesvědčili se o tom fanoušci populární čínské vlogerky

Číňanka pod uživatelským jménem Její výsost Čchiao Pi-luo na internetu vystupovala jako dlouhovlasá tmavovláska se srdcovitým tvarem obličeje, jemnými rysy a roztomilým hlasem, upozornil britský server BBC.

Nad novou technologií ztrácíme kontrolu a sami jí nerozumíme, varuje odborník na umělou inteligenci

Číst článek

Na síti Douyu získala přes 100 tisíc stálých diváků. Její hlas označovali za sladký a léčivý. Při nedávném vysílání ale dívku zradila technika - filtr, který stál za jejím vzhledem, přestal fungovat.

Místo roztomilé mladé dívky se na videu objevila starší žena s řekněme méně populárními proporcemi těla. Samotná vlogerka si toho všimla až ve chvíli, kdy její diváci začali vysílání hromadně opouštět.

Odstranění filtru za peníze

Někteří ze stálých fanoušků si i všimli umělé podoby a ženu prosili, aby filtr odstranila. Ta to odmítla a za odhalení skutečné tváře požadovala odměnu ve výši sta tisíc juanů - asi 330 tisíc korun. Někteří, zejména muži, ji peníze posílali, když pak ale po selhání filtru viděli svou oblíbenou vlogerku, požadovali podle deníku Global Times peníze zpět.

Celá aféra je populární na čínských sociálních sítích, přečetli si o ní už desítky milionů lidí.

Někteří si myslí, že žena si za ztrátu sledujících může sama, protože se prý muže snažila podvést. Jiní naopak připomínají, že vlogerka se proslavila hlavně díky svému hlasu a ten upravený nebyl. Případ otevřel širokou debatu o standardech krásy v Číně a povrchnosti internetu.

Ladislav Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme