Roky vývoje, miliony netrpělivých hráčů. Hru Cyberpunk 2077 ale trápí nedostatky, akcie šly dolů

Jedna z nejočekávanějších her letošního roku Cyberpunk 2077 se potýká s problémy. Někteří z celkem osmi milionů zákazníků, kteří ji během čtvrtečního vydání získali, si stěžují na herní i technické nedostatky. Polské firmě CD Projekt Red, kde je doma i slavná herní série Zaklínače, kvůli tomu spadly akcie zhruba o čtvrtinu. Společnost už vydala vysvětlení nedostatků s omluvou. A kromě úprav hry slíbila třeba i vrácení peněz.

Varšava Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Po osmi letech vývoje, kdy se její vydání několikrát odkládalo, se dostala očekávaná hra Cyberpunk 2077, která se odehrává v temné budoucnosti, k prvním hráčům z řad široké veřejnosti. Tvář hře propůjčil herec Keanu Reeves, který proslul především filmovými sériemi Matrix nebo John Wick.

Expert o nové hře: Tvůrcům se podařilo zachovat esenci původní Mafie, český dabing je ještě lepší

Číst článek

Dopředu mělo hru objednanou celkem osm milionů zákazníků, na 4,7 milionu z toho tvoří hráči se stolním počítačem. Cyberpunk 2077 tak podle serveru Gaming Industry překonal rekord nejrychleji prodávané hry pro PC.

Po velkém očekávání ale záhy pocítili někteří značné zklamání. Hru si vychutnají jen lidé s výkonnějšími počítači a novějšími konzolemi. Vlastníci hůře vybavených PC a základních verzí konzolí PlayStation 4 a Xbox One se mohou potýkat s technickými problémy.

Hru ale kromě toho provází také spousta chyb, jako jsou levitující auta nebo cigarety visící ve vzduchu, uvedl v recenzi například server iHNED.cz.

V pondělí, čtyři dny po vydání hry, se polská firma CD Projekt Red omluvila, že poskytla hráčům dostatek informací, aby se mohli rozhodnout, zda si hru koupí. Podle iHNED.cz omezili v Polsku před vydáním hry přístup k recenzním kopiím pouze na malé množství médií, která měla hru testovat na špičkových počítačích.

CD Projekt Red slíbil vrácení peněz, ale i opravu chyb. Firma již vydala první aktualizaci, která má část z nich opravit. Druhá má přijít do Vánoc, v lednu a únoru se očekávají další úpravy.

Všechny tyto události srazily hodnotu akcií polského studia oproti minulému týdnu zhruba o 26 procent.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme