Do Česka míří satelitní připojení Starlink. Firma Elona Muska nahlásila začátek činnosti od 1. září

Od 1. září by v Česku mohlo začít fungovat satelitní připojení k internetu společnosti Starlink, kterou vlastní podnikatel Elon Musk. Irská pobočka to dle informací serveru Lupa.cz oznámila Českému telekomunikačním úřadu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Raketa společnosti SpaceX, která vynáší satelity Starlink do vesmíru | Foto: Craig Bailey/FLORIDA TODAY | Zdroj: Reuters

„Podnikatel oznámil zahájení této činnosti ke dni 01. 09. 2021,“ stojí dle informací serveru Lupa.cz v databázi.

Společnost Starlink na svém webu ovšem stále uvádí informaci, že své služby plánuje v Česku komerčně spustit až v roce 2022. Je tedy možné, že zářijové datum znamená jen začátek testování připojení. Další možností je, že informace, které firma uvádí, nejsou aktuální.

Starlink je připravovaná satelitní konstelace spadající pod společnost SpaceX podnikatele Elona Muska, která by měla celkem zahrnovat téměř 12 tisíc družic, jež budou poskytovat širokopásmové připojení k internetu eventuálně po celém světě.

Aktuálně služby fungují ve zkušebním provozu v desítce zemí. Počet satelitů Starlinku v pololetí přesahoval 1500.

Dle informací webu elonx.cz, který se zabývá podnikatelskou činností Elona Muska, připojení Starlink využijí především odlehlé a rozvojové oblasti, kde lidé nemají snadný přístup k internetu.

Společnost SpaceX oznámila plány na vybudování Starlinku v lednu 2015. Celý projekt plánuje dokončit do roku 2027. Uskupení satelitů, které se pohybují v řadě za sebou, lze často zahlédnout pouhým okem. Čas, kdy budou viditelné nad Českou republikou, lze zjistit na stránce james.darpinian.com.

voj, eha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme