Povinné registrace dronů se v Česku kvůli koronaviru odkládají z července na konec roku

Od konce prosince začnou v Česku platit nová pravidla pro provozování dronů. Stroje s hmotností nad 250 gramů budou muset majitelé registrovat v databázi Úřadu pro civilní letectví. Novinka měla platit už od července, termín byl ale odložen kvůli koronavirové epidemii.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Majitelé dronů budou muset registrovat své osobní údaje na internetových stránkách zřízených Úřadem pro civilní letectví (ilustrační foto) | Foto: Anna Kottová | Zdroj: Český rozhlas

Majitelé dronů budou muset registrovat své osobní údaje na internetových stránkách zřízených Úřadem pro civilní letectví.

„Hlavně jméno, datum narození fyzických osob nebo identifikační číslo právnických osob, adresu a z důvodu možného kontaktu také e-mailovou adresu a telefonní číslo,“ říká pro Radiožurnál mluvčí úřadu Vítězslav Hezký.

Absolvují také krátký online test. Pak dostanou podle mluvčího ministerstva dopravy Tomáše Lukašíka registrační číslo, kterým označí své drony.

Nová pravidla platí pro všechny členské státy Evropské unie. Podle odhadů tuzemských prodejců je v Česku zhruba 70 tisíc dronů.

Luděk Hubáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme