Dvakrát více Trumpa? Twitter riskuje a zdvojnásobí počet znaků, chce přilákat více lidí

Po několika měsících spekulací a diskutování sociální síť Twitter oznámila rozšíření „znakové dotace“ pro jeden příspěvek. Ze 140 znaků vybraní uživatelé budou moci tweetnout až 280znakový příspěvek. Společnost uvádí, že jedním z důvodů této změny je i fakt, že jsou rozdíly v jazycích a například angličtina je tak znevýhodněna oproti japonštině.

San Francisco Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Někteří uživatelé Twitteru budou moci twítnou o 140 znaků obsáhlejší twít. | Foto: Kacper Pempel | Zdroj: Reuters

Chystanou změnu společnost Twitter představila na svém blogu a informuje o ní jako o nové a širší možnosti se projevit. Technologické servery informují, že novinku budou moci vyzkoušet nejdříve ověřené účty (ty s modrým odznakem – pozn. red.).

Twitter chce přidat znaky. Ze 140 na 280. | Foto: reprofoto Twitter | Zdroj: Repro Twitter

S důvodem nového vylepšení to ale podle serveru Social Media Today není tak jednoduché. Twitteru dlouhodobě klesají příjmy a návštěvnost sítě a větší atraktivitu pro inzerenty se tak snaží zvýšit různými novinkami, píše to mimo jiné i agentura AFP.

„Na všech trzích vidíme, že když se lidé nemusí snažit nacpat myšlenku do 140 znaků, tak tweetují více – a to je úžasné,“ píše Twitter na svém blogu.

Zda zvýšení počtu znaků přiměje uživatele více tweetovat, je podle serveru Social Media Today spíše nepravděpodobné. Server ale poznamenává, že společnost má potřebu riskovat, protože počet aktivních "twitteřanů" se od posledních analýz příliš nezměnil.

Britský deník The Guardian celou změnu glosuje titulkem „Twice as much Trump“, tedy Dvakrát více Trumpa. Nic ale podle posledních tweetů nenaznačuje tomu, že Trump tuto možnost už má nebo jí dokonce aktivně využívá.

Dvěstěosmdesátiznakový tweet spoluzakladatele společnosti Twitter.

„Chápeme, že někteří z vás, co už léta tweetují, mohou být citově vázaní na 140 znaků – i my jsme to tak cítili. Ale zkusili jsme to a zamilovali jsme se do tohoto, ještě poměrně krátkého, omezení,“ píše Twitter na blogu.

Otázkou zůstává, zda nový model tweetování zůstane, nebo za pár dní na něj budeme vzpomínat prostřednictvím Twitter Moments (jedna z předchozích novinek umožňující zachytit k jedné události několik tweetů do jednoduché prezentace – pozn. red.).

Oznámená novinka Twitteru rozpoutala na síti obsáhlé diskuze a rozšířila hashtag #RIPtwitter. Nespokojení uživatelé připomínají, že je to stejně nevhodné jako tolik diskutovaná možnost opravy již publikovaného tweetu nebo změna hvězdičkování tweetů na srdíčkování, na kterou už si většina tweetujících zvykla.

rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme