Elon Musk smazal facebookové stránky svých firem s miliony fanoušků. Stačila výzva na twitteru

Americký vizionář Elon Musk smazal facebookové účty společností SpaceX a Tesla. Podle agentury Reuters se Musk zapojil do konverzace na twitteru, která vyzývá k odchodu z facebooku, a to kvůli skandálu se zneužitím osobních dat. Jeden z uživatelů Muskovi navrhl, aby smazal stránku firmy SpaceX. Majitel technologické společnosti vzal výzvu vážně a profil odstranil.

Los Angeles (Aktualizováno: 19:37 23. 3. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zakladatel společností SpaceX nebo Tesla Elon Musk | Foto: Joe Skipper | Zdroj: Reuters

Totéž se krátce poté odehrálo také se stránkou Muskovy automobilky Tesla. Každou ze stránek sledovalo přes 2,5 milionu lidí.

Na dotaz dalšího uživatele, zda smaže firemní účty i z Instagramu, Musk odpověděl, že síť považuje za „ok“, pokud zůstane nezávislou. „Nepoužívám facebook a nikdy jsem ho nepoužíval. Nemyslete si proto, že jsem nějakým mučedníkem, nebo mé firmy utrpí velkou ztrátu. Také neplatíme za reklamu nebo podporu, takže je mi to jedno.“

Dočekal: Facebook ztrácí uživatele i inzerenty a konečně přestal být miláčkem médií

Číst článek

Server Bussiness Insider vysvětluje napětí mezi výkonným ředitelem Facebooku Markem Zuckerbergrem a Elonem Muskem incidentem z roku 2016.

Raketa SpaceX tehdy při neúspěšném startu zničila satelit Facebooku, který nesla na oběžnou dráhu. Musk neuvedl, jestli stránky jeho firem z facebooku zmizely natrvalo. Svůj osobní profil ale zatím nesmazal.

Facebook čelí nařčení, že umožnil britské společnosti Cambridge Analytika sbírat privátní data od svých uživatelů a nezkontroloval, jestli je využívá podle uzavřené dohody.

Místo akademického výzkumu je firma zneužila například při volebních kampaních. Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg se za pochybení omluvil, někteří uživatelé přesto jeho sociální síť opouštějí.

Ladislav Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme