Teroristické příspěvky odstraňujte do hodiny, vyzvala Evropská komise internetové firmy

Příspěvky související s terorismem mají do hodiny od nahlášení zmizet z internetu. Provozovatele k tomu vyzvala Evropská komise. Toto doporučení je součástí snah Evropské unie o odstraňování nelegálního obsahu z celosvětové sítě.

Brusel (Aktualizováno: 22:07 1. 3. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Počítač, klávesnice, hacker, psaní na počítači, na klávesnici (ilustrační foto) | Foto: Anna Kottová | Zdroj: Český rozhlas

Eurokomisař pro bezpečnost Julian King zdůraznil, že takzvaný Islámský stát stále šíří teroristickou propagandu, i když byl na mnoha místech poražen.

Le Penovou stíhá prokuratura. Šéfka Národní fronty měla šířit fotky s vraždami Islámského státu

Číst článek

Internetové firmy by proto podle něj měly tyto příspěvky rychle mazat a také je samy aktivně vyhledávat pomocí automatických nástrojů.

Komise dala společnostem na splnění těchto požadavků tři měsíce. Podle eurokomisařky pro spravedlnost Věry Jourové z hnutí ANO je rychlost zásahu provozovatelů klíčová. V komunikaci teroristů jde totiž často o připravované útoky.

„Čas tu hraje obrovskou roli, každá minuta hraje roli,“ uvedla pro Radiožurnál Jourová. Komise ale zároveň nechce omezovat svobodu projevu na internetu.

Filip Nerad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme