Facebook postihl během týdne už druhý výpadek. Dvě hodiny byl nedostupný i Instagram a Messenger

Po pondělním asi šestihodinovém výpadku byly produkty společnosti Facebook v pátek opět dočasně nedostupné pro uživatele z celého světa. Tentokrát problém trval asi dvě hodiny a postihl kromě hlavní platformy také Instagram, komunikační aplikaci Messenger a službu Workplace. Facebook opět jako příčinu označil chybnou změnu konfigurace, podrobnosti ale ihned nesdělil.

Menlo Park (USA) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Logo společnosti Facebook v Paříži

Po pondělním asi šestihodinovém výpadku byly produkty společnosti Facebook v pátek opět dočasně nedostupné pro uživatele z celého světa (ilustrační foto) | Foto: Philippe Wojazer | Zdroj: Reuters

„Velice se omlouváme, pokud jste v posledních dvou hodinách neměli přístup k našim produktům. Víme, jak moc na nás spoléháte, abyste mohli jeden s druhým komunikovat. Problém jsme odstranili, ještě jednou děkujeme za trpělivost, kterou s námi tento týden máte,“ uvedla společnost na twitteru kolem 23.00 SELČ.

We’re aware that some people are having trouble accessing our apps and products. We’re working to get things back to normal as quickly as possible and we apologize for any inconvenience.

21:22 – 08. 10. 2021

864 3729

Podle informací na webu DownDetector.com, přes který lidé hlásí problémy webových stránek či aplikací, začal výpadek několika služeb Facebooku okolo 21.00. Některým uživatelům se nenačítal seznam vybraných příspěvků na instagramu, jiným se nedařilo posílat zprávy v aplikaci Messenger, napsala agentura Reuters.

Facebook obnovil fungování svých aplikací. Šlo o jeho nejhorší výpadek od roku 2008

Číst článek

Pro Facebook to byl druhý globální výpadek v tomto týdnu. Ten pondělní trval kolem šesti hodin a byl největším, jaký kdy monitorovací iniciativa DownDetector zaregistrovala. Zasažené platformy v součtu pravidelně využívá přes 3,5 miliardy lidí.

Jejich provozovatel následně oznámil, že problém vyplynul z běžné údržby sítě, při níž inženýři vydali příkaz, který neúmyslně vyřadil všechna spojení v síti a „de facto odpojil datová centra Facebooku po celém světě“.

I tentokrát společnost jako příčinu uvedla chybu při úpravě nastavení své technické infrastruktury, přičemž nový výpadek podle ní nesouvisel s tím pondělním. „Vše by teď mělo být zase v normálu,“ uvedl Facebook v pátek večer.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme