Zloděj ukradl osobní data tisíců zaměstnanců Facebooku. Zmizela z auta na nezašifrovaných discích

Osobní data téměř 30 tisíc nynějších i bývalých amerických zaměstnanců společnosti Facebook ukradl minulý měsíc neznámý zloděj z automobilu jednoho z pracovníků firmy. Informovala o tom v sobotu agentura Bloomberg. Z auta zmizelo několik pevných disků, na nichž byla data uložena v nezašifrované podobě.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Údaje zahrnovaly i čísla bankovních účtů a částečně i data o sociálním zabezpečení zaměstnanců Facebooku (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Podle mluvčí Facebooku byly na discích uloženy informace o jménech a platech lidí, kteří v amerických kancelářích společnosti pracovali v roce 2018.

Údaje zahrnovaly i čísla jejich bankovních účtů a částečně i data o sociálním zabezpečení. Žádné informace o uživatelích na datových nosičích nejsou, uvedla mluvčí.

Podle vyšetřovatelů nebyla krádež cílená, zloděj zřejmě netušil, co v autě našel. Krádež se stala 17. listopadu, postižení pracovníci Facebooku byli ale informováni až v minulých dnech, uvedla agentura.

Zaměstnanec firmy, z jehož auta disky zmizely, pracoval ve mzdovém oddělení Facebooku a pevné disky z pracoviště odnést nesměl. Po pachateli americká policie zatím neúspěšně pátrá, napsala agentura Bloomberg.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme