Madagaskar, Kamerun, Súdán nebo Libye. Facebook odkryl sítě zasahující do politiky osmi afrických zemí

Facebook pozastavil činnost tří sítí ruských uživatelských účtů zasahujících do vnitřní politiky osmi afrických zemí. Podle serveru The Guardian to oznámil šéf pro kyberbezpečnost Facebooku Nathaniel Gleicher. Všechny falešné účty byly napojené na ruského podnikatele Jevgenije Prigožina, přezdívaného Putinův šéfkuchař.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Facebook. | Foto: Eric Gaillard | Zdroj: Reuters

Falešné profily působily i na Instagramu, který je s Facebookem propojený. Cílily na obyvatele Madagaskaru, Středoafrické republiky, Mosambiku, Demokratické republiky Kongo, Pobřeží slonoviny, Kamerunu, Súdánu a Libye, píše server The Guardian.

Facebook začne některé uživatele upozorňovat na zprávy lokálních deníků. Vydavatelstvím bude platit

Číst článek

Facebook na 200 profilů odstranil při několika oddělených operacích, zaměřených na kontrolu podezřelých účtů působících v jednotlivých zemích. Podle vedení sociální sítě ruští trollové spolupracují s místními obyvateli, aby zaručili větší důvěryhodnost a dosah falešných profilů.

Facebook odmítl sdělit, kteří místní lidé nebo organizace s provozovateli falešných účtů spolupracovali.

Prigožina americké ministerstvo spravedlnosti obvinilo z vměšování do amerických prezidentských voleb v roce 2016. Síť zahrnovala téměř 200 falešných profilů dohromady více než s milionem sledujících.

Kateřina Havlíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme