Česká pošta varuje před falešnou reklamou. Slibuje mobilní telefon, ale zaviruje počítač

Falešná reklama lidem říká, že jsou jedni z pouhých deseti šťastlivců, kteří mohou soutěžit o telefon, jeden z nejnovějších iPhonů. Přitom jde o podvod a lidem, kteří na ni kliknou, hrozí zavirování telefonu nebo počítače, zneužití osobních údajů nebo finanční ztráta. Ve středu před ní varovala sama Česká pošta.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká pošta | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Reklama lidem vyskakuje na monitoru telefonů a zobrazuje se na facebooku. „Jedná se o podvod, kde jsou klienti a uživatelé vyzváni, aby klikli na odkaz, protože údajně vyhráli mobilní telefon,“ popsal Českému rozhlasu mluvčí České pošty Matyáš Vitík.

„Upozorňujeme naše zákazníky a všechny ostatní uživatele, aby na danou zprávu neodpovídali a nepokoušeli se klikat na odkazy! Je zde mimo podvod i zvýšené nebezpečí napadení počítače či mobilního zařízení škodlivým softwarem, případně zneužití osobních údajů či finanční ztráty,“ píše Česká pošta na svých webových stránkách.

Není to poprvé, kdy se instituce potýká s tím, že někdo zneužívá její jméno k podvodu a falešné soutěži. Už před časem podala trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli zneužití svého jména a loga.

jan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme