Naděje pro mladé fotbalisty. Díky aplikaci získal hráč angažmá v nejlepším dánském klubu

Mnoho mladých fotbalistů přestane hrát a chodit na tréninky ještě v juniorské kategorii. Často proto, že necítí dost silnou motivaci. Pomoct jim se prosadit ve vyšších soutěžích a srovnat svůj výkon s druhými jim pomáhá aplikace z Dánska, do které se například dají nahrát videa ze hry, což ve výsledku může být vstupní branou na profesionální fotbalovou dráhu.

Tento článek je více než rok starý.

Kodaň, Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbal (ilustrační foto)

Fotbal (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Aplikace s názvem Tonsser vznikla před čtyřmi lety v Dánsku a založili ji Simon Hjaere a Peter Holm. Jejím hlavním cílem je propojit mladé hráče přímo s kluby a využít ji můžou fotbalisté ve věku od 12 do 19 let.

Jako chlapec neměl co jíst. Teď vyvinul aplikaci, která v Africe může pomoci v boji s hladem

Číst článek

Fotbalisté posílají videa, která ukazují jejich schopnosti, zadávají osobní statistiky a můžou být v kontaktu s ostatními hráči. Díky tomu všemu si je pak mohou vyhlédnout skauti klubů, kteří už aplikaci také používají. 

Mladí hráči a hráčky si tak můžou najít angažmá, i když nehrají v mládežnických výběrech různých velkoklubů. Aplikaci lze přirovnat k profesní síti LinkedIn a v současnosti ji používá asi 600 tisíc uživatelů.

„Měli jsme tu kluka, který hrál až v sedmé dánské lize a podle dat jsme mohli vidět, že je to talentovaný hráč. Díky naší aplikaci podepsal smlouvu ve třetí lize,“ popisuje vliv své aplikace jeden z jejích vývojářů Hjaere pro CNN.

Dalším úspěšným uživatelem je i Oliver Sonne. Dánský mladík se k Tonsseru připojil v době, když už chtěl s fotbalem skončit. Získal ale osmnáctiměsíční kontrakt s nejlepším dánským klubem FC Kodaň a nyní pravidelně nastupuje za jeho tým do 19 let.

Sebekontrola

Statistická data zadávají do aplikace přímo sami hráči. Je tedy pouze na nich, co ostatní na jejich profilu uvidí. Podle vývojářů stojí celý systém na sebekontrole.

Ke zpětné vazbě přece jen dochází, když jsou dotazováni trenéři náhodně vybraných hráčů. Jejich odpovědi se skoro ve všech případech shodují s daty uvedenými na profilech samotných fotbalistů.

„V 90 procentech případů je nejlepší fotbalista podle dat v naší aplikaci zároveň tím nejlepším i v reálu na hřišti,“ popisuje věrohodnost systému Hjaere.

Čeští mladí fotbalisté si budou muset na tuto novinku ještě počkat, protože aplikaci u nás v současnosti nelze stáhnout.

bor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme